Jaka jest różnica między CID, a CID2 i jakie licencje Solid Edge z nich korzystają?

W tym artykule dowiesz się:

  Licencje Solid Edge zabezpieczane są identyfikatorami COMPOSITE oraz COMPOSITE2 (w skrócie, odpowiednio, CID i CID2). Identyfikatory te są charakterystyczne i unikalne dla danego komputera. Ponieważ algorytmy generowania numerów CID i CID2 są różne, ciągi te - nawet na tej samej maszynie - nie są jednakowe. Aby dowiedzieć się, który z tych numerów podać w przypadku aktywacji licencji pływającej, a który przy generowaniu licencji domowej zapoznaj się z poniższym artykułem.

  Który numer wybrać dla danej licencji: CID, czy CID2?

  1. Numer COMPOSITE (CID) wykorzystywany jest przez licencję pływającą (Floating). Licencja pływająca charakteryzuje się tym, że zawiera linijkę rozpoczynającą się od słowa SERVER. W przypadku aktywacji lub przenoszenia licencji pływającej na inny komputer właśnie tego numeru należy użyć.
   1.png
  2. Numer COMPOSITE2 (CID2) wykorzystywany jest w przypadku:
   • aktywacji licencji przypisanych do stanowisk (Node-Lock),
   • generowania licencji domowych (Home License),
   • generowania licencji podróżnych (Travel License).

    Każda z powyższych licencji charakteryzuje się brakiem linijki rozpoczynającej się od słowa SERVER natomiast, zawiera informacje o produkcje i numerze COMPOSITE2 do jakiego został on przypisany. W przypadku aktywacji lub przenoszenia powyżej wymienionych rodzai licencji to właśnie tego numeru należy użyć.
    101_2.png

  Jak sprawdzić numer COMPOSITE (CID)?

  1. Aby odczytać unikatowy numer CID, przygotuj program getcid.exe (znajduje się na dysku  [SE_2023][dysk2]-SolidEdge_2023_64bit w folderze GETCID lub w pakiecie startowym) – skopiuj cały folder GETCID.
  2. Przejdź na komputer, który będzie pełnił funkcję serwera licencji i wklej w dowolną lokalizację folder GETCID, następnie otwórz ten folder.
  3. Uruchom jako administrator program getcid.exe – w oknie zostaną wyświetlone:
   • Host Name (nazwa komputera)
   • numery CID (Compisite ID)
   • numery MAC (Medium Access Control) urządzeń sieciowych
  4. Odczytaj nazwę serwera oraz właściwy numer CID – to ten, który jest przypisany do przewodowej karty sieciowej (Ethernet Connection).
   36_1.png

  Jak sprawdzić numer COMPOSITE2 (CID2)?

  Przejdź do komputera, dla którego generujesz licencję. Odczytaj jego numer CID2, wykorzystując jedną z poniższych metod:

  1. METODA: Stanowiska bez zainstalowanego Solid Edge
   • Uruchom aplikację COMPOSITE_2.cmd i zapisz sobie (skopiuj) wyświetlany numer (12 znaków). Aplikacja znajduje się na płycie [SE_20XX][dysk1]-Pakiet_Startowy/Dodatkowe aplikacje/SE_CID2).
    101_03.png
  2. METODA: Stanowiska z zainstalowanym Solid Edge
   • Uruchom aplikację Licencjonowanie i zapisz sobie (skopiuj) numer COMPOSITE2 z okna aplikacji (Start -> Siemens Solid Edge 20XX -> Licencjonowanie).
    101_04.png
  Czy ten artykuł był pomocny?
  Liczba użytkowników, którzy uważają ten artykuł za przydatny: 0 z 0

  Komentarze

  Komentarze: 0

  Zaloguj się, aby dodać komentarz.