Solid Edge - pierwsze kroki

W tym artykule dowiesz się:

  Poniższy artykuł ma na celu przybliżyć sposób instalacji oraz funkcjonowania programu Solid Edge.

  Jakie są rodzaje licencji Solid Edge oraz jak je aktywować?

  Zaraz po zakupie oprogramowania Solid Edge przesłaliśmy Ci plik licencji. Aby korzystać z Solid Edge, należy ten plik aktywować. W zależności od tego, jaki rodzaj licencji posiadasz (pływająca lub przypisana do stanowiska), do aktywacji potrzebne są następujące dane:

  • ciąg COMPOSITE (CID) komputera, który będzie pełnił rolę serwera licencji,
  • ciąg COMPOSITE2 (CID2) komputera, na którym będzie przypisany do użytkowania Solid Edge

  Jeżeli masz wątpliwości, jaki rodzaj licencji posiadasz. Pamiętaj, aby w jego treści podać numer Sold-to licencji, której dotyczy Twoje zapytanie lub załącz plik licencji. Na poniższym zrzucie ekranu zaznaczyłem gdzie, w pliku licencji, znajduje się numer Sold-to:

  1.pngW poniższych artykułach dowiesz się jak aktywować poszczególne typy licencji:

  Pamiętaj.

  W przypadku zakupu nowej licencji, Siemens przesyła pierwszy plik ważny przez 30 dni, drugi przez 45 dni. Trzeci plik jest już na czas nieokreślony. Ok 5 dni przed upływem ważności licencji GM System przesyła Państwu kolejny plik. Gdyby plik taki nie dotarł proszę o utworzenie nowego zgłoszenia w Centrum Wsparcia.

  Jakie zastosowanie ma ciąg COMPOSITE i COMPOSITE2?

  Ciągi COMPOSITE i COMPOSITE2 (w skrócie odpowiednio CID i CID2) są to zabezpieczenia wymyślone przez firmę Siemens. Do wygenerowania ciągu COMPOSITE oraz COMPOSITE2 wykorzystywany jest inny algorytm, przez co ciągi te różnią się od siebie.

  W przypadku licencji pływającej ciąg COMPOSITE znajdujący się w pliku licencji musi pokrywać się z jednym z ciągów COMPOSITE wygenerowanych na komputerze będącym serwerem licencji.

  2.png

  W przypadku licencji przypisanej do stanowiska ciąg COMPOSITE2 znajdujący się w pliku licencji musi pokrywać się z ciągiem COMPOSITE2 wygenerowanym na komputerze, który będzie użytkował licencję.

  Więcej informacji na temat ciągów COMPOSITE (np. jak je wygenerować) znajdziesz w artykule:
  Jaka jest różnica między CID, a CID2 i jakie licencje Solid Edge z nich korzystają?

  Pamiętaj

  Ciągi COMPOSITE oraz COMPOSITE2 generowane są na m.in. na podstawie MAC adresu karty sieciowej, oraz nazwy danego komputera. Zmiana nazwy komputera oraz reinstalacja systemu Windows wpływa na zmianę ciągów COMPOSITE, dodatkowo modyfikacja podzespołów komputera może również wpłynąć na ich modyfikację.

  Uwaga

  Jeżeli odpowiedni ciąg COMPOSITE nie pasuje do danego komputera, należy wygenerować nową licencję. Jak to zrobić opisane jest w artykule: Jak wypełnić dokument COD?

  W przypadku posiadania aktywnej opieki technicznej, przeniesienie licencji na inny serwer lub komputer nie wiąże się z dodatkową opłatą. Jeżeli dana licencja nie ma aktywnej opieki technicznej, przeniesienie jej wiąże się z opłatą nałożoną przez Siemensa.

  W przypadku problemów lub wątpliwości napotkanych podczas wypełniania dokumentu przeniesienia licencji utwórz nowe zgłoszenie w Centrum Wsparcia, a udzielimy Ci pomocy.

  Jak pobrać Solid Edge?

  Najnowszą wersję Solid Edge oraz aplikacji wchodzących w skład jego portfolio możesz pobrać z sekcji Do pobrania dostępnej w Centrum Wsparcia. Zachęcamy do regularnego zaglądania do tej sekcji w celu pozyskania nowych wersji uaktualnień.

  Jak zainstalować Solid Edge?

  W przypadku posiadania licencji pływającej postępuj zgodnie z instrukcją w artykule:

  Jak zainstalować Solid Edge w przypadku posiadania licencji pływającej (Floating)?

  W przypadku posiadania licencji przypisanej do stanowiska postępuj zgodnie z instrukcją w artykule:

  Jak zainstalować Solid Edge w przypadku posiadania licencji przypisanej do stanowiska (Node lock)?

  Jak założyć konto WebKey na portalu Siemensa oraz do czego można go używać?

  Wszystkie licencje posiadające aktywną opiekę techniczną mają dostęp do zasobów portalu Siemens Support Center. Jak założyć konto WebKey opisane jest w artykule:

  Jak założyć konto w Siemens Support Center (dawniej GTAC)?

  Główne korzyści wynikające z posiadania konta WebKey:

  Opis działania oraz zastosowania poszczególnych licencji znajduje się w artykule: Jakie są rodzaje licencji Solid Edge?

  Jeżeli podczas czytania tego artykułu pojawiły się u Ciebie jakieś wątpliwości lub chciałbyś coś doprecyzować, utwórz w tej sprawie zgłoszenie w Centrum Wsparcia.

  Czy ten artykuł był pomocny?
  Liczba użytkowników, którzy uważają ten artykuł za przydatny: 0 z 1

  Komentarze

  Komentarze: 0

  Zaloguj się, aby dodać komentarz.